Ford Focus - informace

Jak bylo na předešlé straně, tak na Detroitském autosalonu byla představena nová sériová verze Fordu Focusu. Nová generace bude prodávaná ve dvou karosářských verzích a to jako hatchback (5 dveří) a sedan (4 dveře). Tedy jistě si každý vybere tu svoji srdcovou záležitost.

Ford Focus třetí generace má jít ve stopách svých předchůdců, takže konstruktéři si dali zase záležet na precizním podvozku. Za zmínku jistě stojí, že u nové generace se objeví na zadní nápravě víceprvkové zavěšení s názvem Control Blade. Tedy kvalitní stabilita vozu bude zabezpečena. Nesmíme však zapomenout na integraci systému Dynamic Cornering Control, který bude na přední poháněné nápravě přerozdělovat potřebný točivý moment mezi koly tak, aby byl efektivně využit.

Ford Focus Ford Focus Ford Focus interiér

Pod kapotou nového Fordu Focusu se objeví jak benzínové, tak naftové motory. Mezi zážehové agregáty patří například přímovstřikové motory o objemu 1,6 l pracující s přeplňováním pomocí turbodmychadla. Jistě u těchto pokrokových motorů můžeme čekat vysoké výkony, které díky použité technologii přímého vstřiku nebudou tak náročné na naše peněženky.

Pro milovníky vůně nafty si Ford přichystal své bestsellery 1,6 TDCi a 2,0 TDCi. Tato dvojice motorů je oblíbená u zákazníků Fordu kvůli skvělému poměru výkonu a spotřeby. Nová generace vozu Ford Focus dostane do vínku dokonce dvouspojkovou 6stupňovou převodovku. Avšak musím podotknout, že tato převodovka bude nabízena pouze u určitých motorů.